Taśma ORALITE

Posiadamy w sprzedaży samoprzylepne certyfikowane taśmy odblaskowe renomowanej amerykańskiej firmy ORALITE wykonane w technologii pryzmatycznej.

Kupisz je w Polsce, w naszym internetowym sklepie z odblaskowymi taśmami samoprzylepnymi oraz na naszych aukcjach allegro.

Na czym polega technologia pryzmatyczna

Reflexite - technologia pryzmatyczna

Technologia pryzmatyczna wykorzystuje zjawisko załamania światła na wewnętrznych powierzchniach ostrosłupa. Zanim światło zostanie odbite i powróci do swojego źródła, uderza kolejno w trzy powierzchnie ostrosłupa. Światło wpada do pryzmy, odbija się i 80% powraca w tym samym kierunku, z którego pochodzi.

Ta właściwość jest zachowana nawet przy dużym zróżnicowaniu kierunków padającego promieniowania.Reflexite - technologia pryzmatyczna

Szerokokątna odblaskowość zapewnia widoczność pod szerokim kątem na dużą odległość, nawet, jeśli pojazd skręca.

 • Oralite VC104+ Rigid Grade – taśmy na powierzchnie sztywne
 • Oralite VC104+ Curtain Grade – taśmy na powierzchnie z PVC

Taśmy ORALITE posiadają znak homologacji z numerem rejestracyjnym E4-104R-00-0001 (dla pojazdów ze sztywnymi bokami) oraz E4-104R-00-0002 (dla pojazdów z bokami z PVC).

Folia odblaskowa klasa C

Znak homologacji stanowi potwierdzenie, że ten zakres wyrobów ORALITE spełnia najostrzejsze wymagania Przepisu ECE104. Symbol „C” wskazuje klasę materiału odblaskowego, który jest przeznaczony do oznaczenia konturowego i liniowego.

Taśma ORALITE jest idealnym rozwiązaniem do poprawienia widoczności ciężarówki, TIR’a i każdego dużego pojazdu jak i bram wjazdowych.

Taśma odblaskowe ORALITE® (ECE 104)

 • Wybitna widoczność w nocy.
 • Szybkie i łatwe naklejanie – bardzo mocny klej.
 • Łatwe do cięcia.
 • Jednowarstwowa konstrukcja – zmniejsza możliwość zahaczenia i rozdarcia na krawędziach w normalnych warunkach oraz podczas mycia ciśnieniowego. 100% przyczepność zapobiega odklejaniu i rozwarstwianiu – nie ma ryzyka, aby pomiędzy warstwy dostał się jakikolwiek brud czy wilgoć.
 • Cienka i wygodna w użyciu – cienka struktura taśmy powoduje, że można ją łatwo i szybko nałożyć nawet na spawy lub nity znajdujące się na ciężarówce.
 • Odporna na ścieranie i rozpuszczalniki – wyjątkowa struktura poliestrowa oznacza, że taśma jest mocna i trwała czyli odporna na naprężenia i odkształcenia na jakie narażana jest w przemyśle flotowym. Wyjątkowa trwałość zapobiega również zniszczeniom taśmy, spowodowanym przez rozpuszczalniki, zanieczyszczenia na powierzchni dróg, sól itp.
 • Myjnie ciśnieniowe – odporna na ciśnienie i uderzenia szczotek podczas mycia.
 • Znacznie zmniejsza ryzyko wypadków w nocy i przy złej widoczności.

Co to jest ECE 104

Taśma ORALITE spełnia wymogi normy ECE 104. Przepis ECE 104 podaje wytyczne dla oznaczeń bezpieczeństwa w postaci odblaskowych linii i konturów/obrysów na pojazdach przewożących ciężkie ładunki i ich przyczepach, które dają kierowcom dodatkowy czas na reakcję podczas zbliżania się do ciężkich pojazdów (HGV) w nocy lub w warunkach złej widoczności.

Kolor taśm musi być zgodny z lokalnymi przepisami drogowymi, które w niektórych przypadkach wymagają żółtego koloru na bokach, a czerwonego koloru z tyłu. W innych przypadkach wymaga się na całym pojeździe oznaczeń w kolorze żółtym albo białym.

Regulacje prawne

 • Regulamin 48 – 3 poprawka. Jest to dokument regulujący sygnalizację świetlną na pojazdach. Zgodnie z nim obowiązuje wymóg stosowania odblaskowego oznakowania konturowego zgodnie z ECE104 na wszystkich nowo homologowanych pojazdach typu N2 i N3 (zabudowy powyżej 7,5t) oraz O3 i O4 (naczepy powyżej 3,5 t) – również w Polsce.
 • Dyrektywa 76/756/ECC. Dyrektywa wprowadzająca wymóg ratyfikacji Regulaminu 48-03 we wszystkich krajach członkowski UE.
 • Dyrektywa 70/156 ECWVTA. Europejska homologacja pojazdu. Pozwala producentowi uzyskać homologację na pojazd obowiązującą w całej UE.
 • Rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 4 maja 2009. Wprowadza wymóg stosowania oznakowania konturowego na pojazdach N2 i N3 oraz naczepach O2 i O3, nowo rejestrowanych na terenie RP od 10 października 2009. Dopuszczone zostały kolory żółty i biały do stosowania wg regulaminu 48-03.

Znakując pojazd naszą taśmą ORALITE spełniasz wymogi Unijne.

Poniżej przykład skuteczności taśmy ORALITE w nocy.

Facebook