Kamizelki odblaskowe

Kamizelki odblaskowe dla dzieci

Kamizelka odblaskowa dla dziecka – do konieczności jej używania nie trzeba dzisiaj już nikogo przekonywać.  Czy to wycieczka szkolna, czy wieczorny spacer za miastem – kamizelka dla dziecka podnosi poziom bezpieczeństwa Państwa dziecka.

Kamizelka rozpinana

Proponujemy Państwu szeroki asortyment takich kamizelek – również z indywidualnym znakowaniem. Może to być dowolny napis (na przykład imię dziecka) lub grafika. Zapewniamy niezmiennie krótki termin realizacji – oraz szeroki wybór materiałów, z których realizujemy nadruki. Może to być folia odblaskowa, albo inna – na przykład w ulubionym kolorze Państwa pociechy.

Kamizelki odblaskowe dla dzieci z uśmiechem

Szelki odblaskowe – to doskonały wybór dla najmłodszych, ale nie tylko. Mają nieco mniejszą powierzchnię odbijania światła, za to nie do przecenienia jest ich zwiększona przewiewność w ciepłe dni lub wieczory.

Szelki odblaskowe dla dzieci

Kamizelki odblaskowe dla dorosłych

Kamizelka odblaskowa to odzież wierzchnia z wszytymi taśmami odblaskowymi, posiadająca jaskrawy kolor łatwo odcinający się od tła.

Po zapadnięciu zmroku pieszy bez elementów odblaskowych jest widoczny dla kierowcy w światłach mijania z odległości ok. 20–30 m. To bardzo mała odległość, która nie zawsze pozwala kierowcy na uniknięcie potrącenia pieszego.

Kamizelka odblaskowa drogowa

Użytkownik drogi ubrany w kamizelkę odblaskową (zależnie od użytego materiału odblaskowego oraz jego powierzchni) widoczny jest z odległości 150 do nawet 300 metrów.

Ryzyko potrącenia pieszego (po zmroku), wyposażonego w elementy odblaskowe, maleje siedmiokrotnie, zaś pojazdy omijają taką osobę w odległości ok. 20 cm większej, niż osoby bez elementów odblaskowych. Kierowca ma pięciokrotnie więcej czasu na reakcję i wykonanie odpowiedniego manewru.

Bardzo duże kamizelki odblaskowe

Obowiązujące obecnie przepisy mówią, że obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych w Polsce mają piesi, którzy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym. Za brak kamizelki lub innej odzieży ostrzegawczej grozi mandat karny do 500 złotych.

Kraje, w których MUSIMY posiadać na wyposażeniu naszego auta kamizelkę odblaskową to: Niemcy, Słowacja, Węgry, Austria,  Francja, Włochy,  Belgia, Hiszpania, Portugalia, Finlandia, Norwegia, Chorwacja, Słowenia, Luksemburg i Rumunia.

Ze względu na brak ujednolicenia przepisów, w wielu krajach przez pojęcie kamizelki ostrzegawczej rozumie się także same paski odblaskowe (dotyczy m.in. prawa obowiązującego w Finlandii i Chorwacji).

Kamizelki zapewniają bezpieczeństwo pracownikom, szczególnie w branży budowlanej, drogowej, w magazynie, u operatorów maszyn ciężkich, przy pracach porządkowych, w przemyśle ciężkim.

Wykonujemy również wszelkiego rodzaju kamizelki z nadrukami.

Kamizelki, szelki i pasy odblaskowe

Bardzo popularne również są u nas szelki i pasy odblaskowe dla wielbicieli jednośladów.

W przeciwieństwie do pełnych kamizelek, pasy odblaskowe czy szelki motocyklowe, nie krępują ruchów prowadzącego pojazd. Zapewniają jednocześnie znacznie lepszą widoczność na drodze po zmroku.

Dodatkowym atutem jest przewiewność takiego rozwiązania, które docenimy zwłaszcza podczas letnich upałów.

Pas odblaskowy dla motocyklisty

Zarówno szelki, jak i pasy sprzedawane przez nas mają bardzo dobre parametry odblaskowe. Materiały, z których są wykonane cechuje bardzo dobra jakość. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kamizelki odblaskowe

Facebook